Deutsch English на русском

Go Home◄ Go Home
./index.html

E-mail kamalanand@matfyz.cz
Mobil: (+420) 608 504 285 info: kamalanand@matfyz.cz


Slavic Kolovrat


Carodejka Celtic Sphere

Noční Beltainový spirituální festival,
všemagický beltainový slet & úplňkový sabat

Od pondělí – 30. 04. 2018 – 19:00 hod. do úterý – 01. 05. 2018 – 08:00 hod.
Verze pro tisk:PDF - verze pro tisk
PentagramPentagramZpustlý strašidelný hřbitov severovýchodně od vesničky Křemýž,
v obci Ohníč okresu Teplice byl po 2. světové válce opuštěn a zpustošen.
Podle neo-folklorních pověstí a urban legends tam straší vlkodlaci
a duchové (pravděpodobně duchové nacistů a jejich obětí).
Beltain 2018 bude až 06. 05. 2018 v 03:12 SELČ.

Při této akci chceme, po tisíciletí křesťanského temna, útlaku a církevního teroru, oživit naše předkřesťanské, tj. indoevropské tradice, tedy obnovit z kultury vše to, co křesťanská církev ohněm a mečem Svaté Inkvizice zničila, a to každý podle svých vlastních preferencí, ať už jako slovanské Rodnověří, Slovansko-árijský védismus, keltské pohanství, keltský druidismus, nordicko-vikingské pohanství, kult Wicca, starořecké náboženství, hindskou sanátana dharmu, védské držmo, hindskou tantru, magii, alchymii atd. Oslavíme také svátek Buddha Púrnimá – 2581. narozeniny buddhy Siddhárthy Gautamy.
Sejdeme se kvůli tomu na hřbitově při příležitosti starodávného tradičního svátku, který se slaví na jaře pálením ohňů.

Oslavu tohohle svátku chceme pojmout jako společnou multikulturní akci různých indoevropských kultur a jednotný odpor proti neduhům, které do společnosti vnášejí církve – tj. proti xenofobii, theokracii, feudalismu a fašismu.
Chceme vyjádřit také i náš protest proti kolaboraci některých politických stran a představitelů ČR (především  KDU-ČSLSPD a TOP 09) s Henleino-Posseltovským sudetoněmeckým revizionismem, revanšismem, neonacismem a klerofašismem.

Program festivalu bude probíhat hlavně večer a v noci, ráno a dopoledne bude vyhrazeno na spánek.
Program akce:
Magic Chaosphere
30. dubna úplňková noc
02:59 hod. – úplněk
noc z  30. dubna na 1. května – „čarodějnicová

Pastafariánské Svaté přijímání:
Když pak nadešla ta chvíle, přišla Jeho Nudlovitá Svatost Létající Špagetové Monstrum k Bobbymu Hendersonovi a posadila se s ním za stůl. Tehdy Jeho Svatost řekla jemu: „Toužebně jsem si přálo jíst těstoviny a pít pivo s tebou, neboť říkám ti, že už ho neokusím, dokud nedojde naplnění v Nudlovém království.
Vzala Jeho Nudlovitá Svatost Létající Špagetové Monstrum těstoviny, vzdala díky, a dala jemu se slovy:
To jest tělo mé, které za tebe se dává. To čiň na mou památku.“
Právě tak vzala po večeři Jeho Nudlovitá Svatost Létající Špagetové Monstrum pivní sklenici,
vzdala díky a řekla:
Vezmi ji a pij! Říkám ti, že už neokusím nápoje toho ze sladu a chmele, dokud nepřijde
Nudlové království. Tato sklenice jest nová smlouva v mé krvi, která se prolévá za vás
.
Ramen, Ramen, říkám vám, tak staniž se!

Hořící čarodějkaVezměte si sebou:
  •  spacák, karimatku, deku,
  • potřeby na kempování a máte-li tak i stan
  • vegetariánské potraviny, balenou vodu
  • teplé oblečení na noc (možná noční teplota až 9°C)
  • bubny, případně i jiné hudební nástroje
Neberte si sebou:
  • Alkoholické nápoje, maso, tvrdé drogy
Keltský cyklus Beltain je tradiční keltský svátek, který následuje půl roku po Samhainu a nachází se v polovině intervalu mezi jarní rovnodenností (obvykle 20. března, v roce 2018 v 17:16 SEČ) a letním slunovratem (v roce 2018 je 21. června ve 12:07 SELČ), což je také uprostřed znamení Býka. V keltské mytologii byl tento svátek spojován s bohem Belenem. Křesťanská xenofobně-inkviziční propaganda se snažila tento svátek zamaskovat jako tzv. Valpuržinu filipojakubskou noc, kdy se provádí „pálení čarodějnic“. Svátek Beltain ve skutečnosti nastává až 6. května, a to v roce 2018 ve 03:12 SELČ dne 06. 05. 2018, nicméně v moderní době se pod vlivem křesťanského útlaku ustálil zvyk slavit ho zhruba o týden dříve, v noci z 30. dubna na 1. května, aby se mohl zlovolně ztotožnit s křesťanskou tzv. „Filipojakubskou nocí“.
čarodějný sabat
Cesta na místo konání: Akce se koná na kopci severně od vesničky Křemýž. Na vrcholu toho kopce stojí anténa pro mobily, která je viditelná pouze z dálky, ale ve vesnici ji již zakrývají stromy.
Přijedete-li autobusem č. 503 až do vesničky Křemýž na náves, musíte jít kousek zpět na začátek vsi, a tam vede cesta nahorů na do kopce na sever. Cesta z Křemýže měří zhruba 900 metrů a překonává výškový rozdíl 50 metrů.
Přijedete-li autobusem č. 498, tak vystoupíte již na rozcestí na nadjezdu a dáte se vlevo, směrem na východ, půjdete kolem vesničky Pňovičky až na začátek Křemýže. Do Křemýže je to zhruba 900 meterů na dálku a 30 metrů na stoupání. Nepůjdete přímo do vsi, ale hned na začátku odbočíte opět vlevo, do kopce směrem na sever.
Tuto cestu ukazují fotografie níže:
Touto cestou půjdete kolem vsi až ke křižovatce, kde rovně vede cesta do ohrazeného bývalého prasečáku, na této křižovatce se dáte vpravo, směrem na východ a půjdete kolem nějaké zemědělské hospodářské budovy. Hned za ní odbočíte po cestě vlevo – do kopce na sever, kolem prasečáku. Nad prasečákem je zřícenina zámku, půjdete kolem ni dál až k lesu na kopci. Po levé straně (tj. směrem západně) je vidět teplická vodárenská věž. Bývalý hřbitov je hned na začátku lesa, z cestičky se odbočuje do lesa vpravo. Odbočka z cesty je ještě před bílým domečkem vodojemu. Po cestě dál byste došli až na vrchol kopce k anténě telekomunikací. Cesta je dobře schůdná a je sjízdná i pro normální osobní automobily. Vjezd je tam ale zakázán, viz cedule na posledním obrázku vpravo.
Pozor!!! hrobky byly vyloupeny a zůstaly po nich v lese otevřené jámy, po tmě je nebezpečí pádu do hrobky!!!
Klikněte na obrázek, aby se vám zvětšil:
cesta k cíli cesta k cíli cesta k cíli cesta k cíli cesta k cíli
Zřícenina zámku v Křemýži
Křemýž - zřícenina zámku Křemýž - zřícenina zámku Křemýž - zřícenina zámku
Křemýž je malá vesnička s cca. 300 obyvateli, administrativně spadající do obce Ohníč (německy Wohontsch)Ústeckém kraji, v okrese Teplice, směrem od Teplic na Bílinu. Byla to sudetoněmecká vesnice původním názvem Krzemusch. Její sudetoněmecké obyvatelstvo, před válkou ochotně kolaborující s nacisty a henleinovci (SdP), bylo po 2. světové válce odsunuto do Německa. Následně po válce zde, podobně jako také jinde v Ústeckém kraji, velice aktivně působili nacističtí záškodníci a teroristé z organizace Werwolf (tj. německy vlkodlak), se kterými zde aktivně kolaborovala i Církev římsko-katolická. Je možné, že se ukrývali v lesích u vesnice Křemýž, což mohlo dát podnět vzniku místních legend o vlkodlacích a jiných strašidlech, řádících na místním opuštěném, strašidelném, zpustlém a tajuplném hřbitově. Ale vzhledem také k tomu, že tamní původní obyvatelstvo – Sudetští Němci – jsou národ mimořádně silně nábožensky založený a pověrčivý, tak legendy o strašidlech na hřbitově by mohly být i daleko staršího data. Na hřbitově stojí také téměř rozbořená velká pseudogotická hřbitovní kaple z konce 19. století – hrobka pobělohorského, původně vestfálského hraběcího rodu Ledebour-Wicheln, rodiny pro-českého politika Johanna von Ledebur-Wicheln, který se zde narodil, a jeho suděťácko-nacistického syna Eugena von Ledebur-Wicheln, který byl majitelem velkostatku v Křemýži; zachovány zůstaly z ní pouze části osmibokého obvodového zdiva. Foto kaple viz zde◀
Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice
Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice
Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Strašidelný hřbitov von Ledebur-Wicheln, Křemýž, okres Teplice Křemýž
Neo-folklorní pověsti, legendy a mýty, které se k tomuto místu váží, praví, že na tomto místě i nadále trvá Druhá světová válka v paranormálním a záhrobním světě. Ožívají zde nemrtví nacisté a esesáci a jejich duchové, kteří společně s vlkodlaky, pod vedením ducha samotného SS-Reichsführera Heinricha Himmlera, a ve spolupráci s duchy katolické církve, vedených duchem papeže Pia (legendy se zde neshodují, jde-li o ducha Pyje X., nebo Pyje XII., což je už jedno, protože za chvíli to stejně bude bývalý Velký inkvizitor Svatého OfíciaBoží rotvajler Papa Ratzi Joseph Goebbels Ratzinger“) vedou „záhrobní“ válku proti Čechům a antifašistům. Proti nim prý bojují duchové českých okultistů a mágů, vedených alchymistou a mágem Magistrem Edwardem Kelleym, který prý nezemřel, ale díky Kameni Mudrců a Elixíru života i nadále žije v útrobách hory pod hradem Hněvín u nedalekého Mostu. Pomáhají jim také duchové Volnomyšlenkářů a Svobodných zednářů, a duchové upálených českých kacířů a čarodějnic. Spolu s nimi bojují i duchové Slovanských Rodnověrců a Slovanští Bohové, vedeni samotným Bohem války, hromu a blesku – Perunem.


neděle 29. 04.  —  14°– 23°C ☼ jasno
východ Měsíce
29.04. – 19:38
západ Slunce
29.04. – 20:22
Úplněk – Vaiśākha
30.04. – 02:59
východ Slunce
30.04. – 05:40
západ Měsíce
30.04. – 06:21

pondělí 30. 04.  —  16°– 20°C ☼ jasno
východ Měsíce
30.04. – 20:27
západ Slunce
30.04. – 20:23
9 °C – 12°C východ Slunce
01.05. – 05:38
západ Měsíce
01.05. – 06:49
Předpovědi počasí jsou pro obec Ohníč, Křemýž leží západně na kopci,
takže hodnoty se mohou mírně lišit, teplota může být nižší a vítr silnější.
Meteobox Hostomice
Počasí na 14 dní z YR.NO:
počasí 14 dnípočasí 14 dníKřemýž
počasí 14 dnípočasí 14 dníOhníč
Slunečno.cz - Ohníč
Podrobná předpověď
počasí pro Ohníč
http://www.slunecno.cz/
In počasí Ohníč

Pentagram Google MapsAdresa místa: Křemýž, obec Ohníč
Pentagram
GPS navigace Lat. = 50.602423 N φ = 50° 36' 08.723" SŠ GPS navigace
Lon. = 13.828601 E λ = 13° 49' 42.964" VD
místní čas = UTC + 55 min. 18 sec. = SELČ – 64 min 42 s
půlnoc lokálního času nastává cca. v 01:05 SELČ
Křemýž

ČSAD zastávka
ČSAD Slaný Doprava Ústeckého kraje ICOM transport ČSAD zastávka

Doporučená spojení do Křemýže dne 30. dubna 2018:
Bus číslo
503
498
503
498
498
498
503
Teplice Hl.N.
15:44
16:14
16:34
17:14
18:14
21:04
22:14
Hostomice-Tuchlov nadjezd
15:56
16:25
16:46
17:25
18:25
21:15
22:26
Křemýž náves
15:59
16:49
22:29

PDF - Bus 503Bus 503 : Teplice – Křemýž – Bílina
☭ ⇒ jezdí jenom v pracovní dny, 8 km, 15 min., 25 Kč km
Teplice – Hl.n. 13:34 15:44 16:34 19:24 22:14 0
Teplice – Zámecká zahrada 13:38 15:48 16:38 19:28 22:18 1
Teplice – Bílinská 13:39 15:49 16:39 19:29 22:19 2
Kladruby 13:43 15:53 16:43 19:33 22:23 5
Hostomice – Tuchlov rozc. 13:46 15:56 16:46 19:36 22:26 7
Pňovičky 13:47 15:57 16:47 19:37 22:27 8
Křemýž 13:49 15:59 16:49 19:39 22:29 8
Ohníč 13:54 16:04 16:54 19:44 22:34 11
Hostomice 13:58 16:08 16:58 19:48 22:38 14
Bílina – sídliště 14:06 16:16 17:09 19:56 22:46 18
Bílina – aut. nádr. 14:10 16:20 17:13 20:00 22:50 20

PDF - Bus 498Bus 498 : Teplice – Hostomice – Bílina
Sobota & Neděle, 8 km + dojít pěšky, 25 Kč km
Teplice – Hl.n. 13:14 15:14 16:40 19:24 0
Teplice – Zámecká zahrada 13:18 15:18 16:44 19:28 1
Teplice – Bílinská 13:19 15:19 16:45 19:29 2
Kladruby 13:23 15:23 16:49 19:33 5
Hostomice – Tuchlov rozc. 13:26 15:25 16:51 19:35 7
Hostomice – nadjezd 13:27 15:27 16:53 19:37 8
Hostomice 13:30 15:30 16:56 19:40 14
Bílina – sídliště 13:39 15:38 17:07 19:48 18
Bílina – aut. nádr. 13:42 15:42
19:52 20

Kálí déví Slovanští Sokolové Perun
Kálí Kálí
Kálí
Kálí
Kálí