Verze pro tisk:PDF E-mail kamalanand@matfyz.cz
Tel.: (+420) 474 551 500
info: kamalanand@matfyz.cz
Go Home◄ Go Home
./index.html

Slavic Kolovrat


Samhain Celtic Sphere

Samhain BlessingSymbol Slunce

Úplňkový sabat před svátkem Samhain &
Kālī Pūjā
tantrický satsang na den Kārtika Pūrṇimā

Úplňková noc z pátku 3.11. od 20:00 hod. na sobotu 4.11. 2017 do 08:00 hod.
PentagramPentagram(Samhain 2017 bude 06.11.2017 v 10.22 SEČ.)
Zpustlý strašidelný hřbitov severovýchodně od vesničky Křemýž,
v obci Ohníč okresu Teplice byl po 2. světové válce opuštěn a zpustošen.
Podle neo-folklorních pověstí a urban legends tam straší vlkodlaci
a duchové (pravděpodobně duchové nacistů a jejich obětí).
Při této akci chceme, po tisíciletí křesťanského útlaku, temna a církevního teroru, oživit naše předkřesťanské, tj. indoevropské tradice, každý podle svých preferencí, ať už jako slovanské Rodnověří, Slovansko-árijský védismus, keltské pohanství, keltský druidismus, nordicko-vikingské pohanství, kult Wicca, starořecké náboženství, hindskou sanátana dharmu, védské držmo, hindskou tantru, magii, alchymii atd. Tedy obnovit z kultury vše to, co křesťanská církev ohněm a mečem Svaté Inkvizice zničila. Sejdeme se tedy na hřbitově při příležitosti starodávného tradičního Svátku Předků, který se slaví na podzim pálením ohňů, anebo rozsvěcením světel. Tenhle svátek má v různých odnožích indoevropské kultury různé názvy, nejznámější je keltský Samhain, ze kterého se pokřesťanštěním stal Halloween, u Slovanů to byli tzv. „Podzimní dědkové“, aneb svátek „Náv“ (podle jména slovanského podsvětí), u Indů je to Dípávalí (tzn. „řada lampiček“), aneb Diwálí atd. Oslavu tohohle svátku chceme pojmout jako společnou multikulturní akci různých indoevropských kultur a jednotný odpor proti neduhům, které do společnosti vnáší církev – tj. proti xenofobii, feudalismu a fašismu. Chceme vyjádřit také i náš protest proti kolaboraci některých politických sil v ČR s henleinovsko-posseltovským sudetoněmeckým revizionismem, revanšismem, klerofašismem a neonacismem.
SamhainAsterix & Obelix + Samhain (správná výslovnost „sau'ň“) je tradiční keltský svátek, kterým začínal rok keltského solárního kalendáře. Je to moment, který je uprostřed mezi podzimní rovnodenností a zimním slunovratem, tedy zároveň den, kdy je Slunce uprostřed znamení Štíra – ♏. Protože časy slunovratů a rovnodenností se rok od roku mírně mění, mění se tím i čas, kdy je svátek Samhain. Může tak být 5., 6., nebo 7. listopadu. Obvykle se ale chybně přizpůsobuje jeho datum a fixuje se na křesťanský kalendář tak, že se udává jeho čas v noci z 31. října na 1. listopadu. Hlavně díky posunu křesťanského Juliánského kalendáře v minulosti se tak toto datum vychýlilo proti jeho přesnému atrologickému času. Podobně i křesťanské vánoce opustily datum zimního slunovratu, či VŘSR nebyla v říjnu, nýbrž v listopadu. Ovšem zajímavé je, že Lenin stanovil datum VŘSR právě na čas svátku Samhain, tedy 7. listopad 1917. I Guy Fawkes si ke svému útoku na Westminsterský palác vybral den Samhainu, tedy 5. listopad 1605 – známý též jako Den “V”. Můžeme se jenom domnívat, byla-li to pouze náhoda, anebo oba dva tito revolucionáři chtěli svou revoluci odstartovat v momentě, kdy začíná keltský nový rok.
V Irsko–katolickém a americko–křesťanském prostředí se ze svátku Samhain pokřesťanštěním vyvinul svátek Halloween, aneb: “Hallows' Evening”, tedy „Předvečer Svatých“, a v katolickými Habsburky okupovaných Čechách „Dušičky“, stejně tak, jako například z nejkratšího dne v roce – tj. ze svátku zimního slunovratu (který je nazýván u Slovanů „Kračun“, u Keltů „Arthuan“, u Germánů „Yule“) vznikly pokřesťanštěním tzv. „Vánoce“.
Křemýž je malá vesnička s cca. 300 obyvateli, administrativně spadající do obce Ohníč (německy Wohontsch)Ústeckém kraji, v okrese Teplice, směrem od Teplic na Bílinu. Byla to sudetoněmecká vesnice původním názvem Krzemusch. Její sudetoněmecké obyvatelstvo, před válkou ochotně kolaborující s nacisty a henleinovci (SdP), bylo po 2. světové válce odsunuto do Německa. Následně po válce zde, podobně jako také jinde v Ústeckém kraji, velice aktivně působili nacističtí záškodníci a teroristé z organizace Werwolf (tj. německy vlkodlak), se kterými zde aktivně kolaborovala i Církev římsko-katolická. Je možné, že se ukrývali v lesích u vesnice Křemýž, což mohlo dát podnět vzniku místních legend o vlkodlacích a jiných strašidlech, řádících na místním opuštěném, strašidelném, zpustlém a tajuplném hřbitově. Ale vzhledem také k tomu, že tamní původní obyvatelstvo – Sudetští Němci – jsou národ mimořádně silně nábožensky založený a pověrčivý, tak legendy o strašidlech na hřbitově by mohly být i daleko staršího data. Na hřbitově stojí také téměř zbořená velká pseudogotická hřbitovní kaple z konce 19. století – hrobka pobělohorského, původně vestfálského hraběcího rodu Ledebour-Wicheln, rodiny pro-českého politika Johanna von Ledebur-Wicheln, který se zde narodil, a jeho suděťácko-nacistického syna Eugena von Ledebur-Wicheln, který byl majitelem velkostatku v Křemýži; zachovány zůstaly z ní pouze části osmibokého obvodového zdiva do max. výše cca 1 m.
Neo-folklorní pověsti, legendy a mýty, které se k tomuto místu váží, praví, že na tomto místě i nadále trvá Druhá světová válka v paranormálním a záhrobním světě. O úplňku po tzv. „Dušičkách“ zde ožívají nemrtví nacisté a esesáci a jejich duchové, kteří společně s vlkodlaky, pod vedením ducha samotného SS-Reichsführera Heinricha Himmlera, a ve spolupráci s duchy katolické církve, vedených duchem papeže Pia (legendy se zde neshodují, jde-li o ducha Pyje X., nebo Pyje XII., což je už jedno, protože za chvíli to stejně bude Ratzinger) vedou „záhrobní“ válku proti Čechům a antifašistům. Proti nim prý bojují duchové českých okultistů a mágů, vedených alchymistou a mágem Magistrem Edwardem Kelleym, který prý nezemřel, ale díky Kameni Mudrců a Elixíru života i nadále žije v útrobách hory pod hradem Hněvín u nedalekého Mostu. Pomáhají jim také duchové Volnomyšlenkářů a Svobodných zednářů, a duchové upálených českých kacířů a čarodějnic. Spolu s nimi bojují i duchové Slovanských Rodnověrců a Slovanští Bohové, vedeni samotným Bohem války, hromu a blesku – Perunem.
západ Slunce
3.11. – 16:36
východ Měsíce
3.11. – 16:45
Úplněk
4.11. – 06:24
západ Měsíce
4.11. – 06:48
východ Slunce
4.11. – 07:01
Předpovědi počasí jsou pro obec Ohníč, Křemýž leží západně na kopci,
takže hodnoty se mohou mírně lišit, teplota může být nižší a vítr silnější.
Meteobox Hostomice Počasí Ohníč - Slunečno.cz Slunečno.cz - Ohníč

Podrobná předpověď
počasí pro Ohníč
http://www.slunecno.cz/
In počasí Ohníč
Pentagram Google MapsAdresa místa: Křemýž, obec Ohníč
Pentagram
GPS navigace Lat. = 50.602423 N φ = 50° 36' 08.723" SŠ GPS navigace
Lon. = 13.828601 E λ = 13° 49' 42.964" VD
místní čas = UTC + 55 min. 18 sec. = SEČ – 4 min 42 s
Hate Free Zone
is equal to Jesus Free Zone

Doporučená doprava na akci v  pátek 3. 11. 2017:
Arriva Express Doprava Ústeckého kraje
Bus 503
Arriva Express Doprava Ústeckého kraje
Bus 503 Arriva Express Doprava Ústeckého kraje
Bus 503
Praha, Nádr. Hol. 14:30 Praha, Nádr. Hol. 17:30 Praha, Nádr. Hol. 19:30
Teplice – Hl.n. 15:38 Teplice – Hl.n. 15:44 Teplice – Hl.n. 18:38 Teplice – Hl.n. 19:24 Teplice – Hl.n. 20:38 Teplice – Hl.n. 22:14

Teplice Zám. z. 15:48 Přestup ¾ hod. Teplice Zám. z. 19:28 Přestup 1h 36 min. Teplice Zám. z. 22:18
Teplice Bílinská 15:49 Teplice Bílinská 19:29 Teplice Bílinská 22:19
Kladruby 15:53 Kladruby 19:33 Kladruby 22:23
Hostomice – Tuchlov 15:56 Hostomice – Tuchlov 19:36 Hostomice – Tuchlov 22:26
Pňovičky 15:57 Pňovičky 19:37 Pňovičky 22:27
Křemýž 15:59 Křemýž 19:39 Křemýž 22:29
Ohníč 16:04 Ohníč 19:44 Ohníč 22:34
Bílina 16:20 Bílina 20:00 Bílina 22:50


Kálí déví Slovanští Sokolové Perun
Křemýž
Kálí Kálí
Kálí
Kálí
Kálí

počítadlo.abz.cz